Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GENEL

Vertigo Hastalığı İçin Doğal Kür

VERTİGO HASTALIĞI DOĞAL KÜRLER İLE GEÇEBİLİR!

Vertigo; başın dönmesi, kontrolünüzü kaybetmeniz ve oryantasyon bozukluğu ile adlandırılan, kulağınızın çınlaması, işitme kaybı oluşması, yürümede güçlük çekmeniz, bilincinizin bozulması ve dengenizi kaybetmeniz halidir.


Vertigo nedir? Öncelikle bunu öğrenelim. Vertigo; başın dönmesi, kontrolünüzü kaybetmeniz ve oryantasyon bozukluğu ile adlandırılan, kulağınızın çınlaması, işitme kaybı oluşması, yürümede güçlük çekmeniz, bilincinizin bozulması ve dengenizi kaybetmeniz halidir. Bu hastalığa vertigo denir.

Peki bu hastalığa iyi gelen doğal kürler nelerdir? Başınızın dönmesi olarak bilinen vertigo hastalığının en çok rastlanan nedeni iç kulaktaki mekanik sıkıntıdır. Bu hastalığa portakal tohumu ve kekik ile yapılan bitki çayıyla çare arayabilirsiniz.


İç kulakta dengede durmamızı sağlayan sıvı içindeki kristaller vardır ve bu kristaller vücudumuzun pozisyonuna göre şekil alır, dengemiz bu şekilde sağlanır. Vertigodaki belirtiler ise gündelik yaşamı kısıtlayan hadiselerdir. Doğal kürlerle etkisini azaltmak hatta tedavi etmek mümkün olabiliyor.

Kekik alternatif tıpta oldukça fazla kullanılmaktadır. Kan basıncını düzenler, potasyum-demir-kalsiyum minerallerinin eksikliklerini gidermede etkilidir ve vertigo tedavisinde de kullanılır.

Aşağıda tarifi mevcut;

Malzemeler

Bir su bardağı su – yarım su bardağı portakal tohumu ve beş dal kurutulmuş kekik.

Bir bardak suyu demlikte veya cezvede kaynatın. Kaynayan suyu ocaktan alın ve içine kekik dallarını ekleyin, 15 dakika kadar demlensin. Demlenen çayı fincana koyun ve ardından portakal tohumlarını süzgeç ile süzerek içine bırakın ve demlemeye bırakın.


Nasıl Kullanılır?

Sabah kalkınca ve akşam uyumadan yarım saat evvel bir bardak için. Bu tedavi 1 hafta gibi kısa bir zamanda etkisini göstermeye başlayacaktır inşallah.

Kansızlıktan oluşan vertigo için uzmanlar kırmızı et ve sığır karaciğeri önermekte. Bu hastaların demir içeren yiyecekler yemesi gerekmektedir. Kereviz ile ıspanak sıkça yenebilir. Kırmızı pancarı da haşlayıp suyunu tüketebilirler.

Kulak nedeniyle oluşan vertigoda da karayılan otu denilen bitkinin çayı içilebilir. On gram karayılan otu bir su bardağına koyulur ve 4-5 dakika kaynatılır, hafif soğuduktan sonra içilebilir.

Bu kürleri doktorunuza sormadan kullanmamanız daha iyi olur. Sağlıklı günler dileriz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu