HABER

ANNE SÜTÜ İÇMEYİ REDDEDEREK ANNESİNİN HAYATINI KURTARAN KAHRAMAN BEBEK

Anne sütünü kabul etmeyen, erkenden kesilen bebekler çoğu anne için üzücü bir durum olsa da şimdi anlatacağımız hikayede bu durum tam tersi. Zira İngiltere’de yaşayan bu anne için bebeğinin onun sütünü kabul etmemesi onun hayatını kurtarıyor. Nasıl diyenleri aşağıya doğru alalım. Küçük Teddy annesini emerken bir anda ağlamaya ve ç-ığlık atmaya başlıyor..


26 yaşındaki Sarah Boyle, 6 ay boyunca yeni doğan oğlu Teddy’i emziriyor ancak Teddy bu süre sonunda bir anda anne sütünü istememeye başlıyor. Daha da ilginç olanı Teddy, annesinin sol memesinden sütü hiç nazlanmadan, hatta istekle içerken Sarah ona sağ göğsünü verdiğinde ç-ığlık atmaya ve ağlamaya başlıyor. Aile buna önce anlam veremiyor haliyle.

Bir şeylerden şüphelenen ailenin doktora gitmesiyle her şey ortaya çıkıyor.


Aradan birkaç ay geçiyor ve Sarah ile kocası doktora gitmeye karar veriyor. Sarah o günlerden bahsederken “Sanki Teddy bana bir şeyler anlatmaya çalışıyordu. Buna anne iç güdüsü de diyebilirsiniz” diyor.

Aile, belki de Teddy’de bir sağlık problemi olabildiğinden şüphelenirlerken doktor Sarah’ı muayane ettikten sonra onu direkt olarak biyopsiye yolluyor. “Teddy olmasaydı asla m-e-me k-a-n-seri olduğumu anlayamazdım”

Testler ve araştırmalar yapılıyor ve iki hafta sonra Sarah’a m-e-me k-a-n-seri teşhisi konuyor. Sarah şimdi k-emoterapi görüyor ve yakın zamanda her iki g-ö-ğ-sünün de alınacağı bir ameliyata girmeye hazırlanıyor.


Ancak Sarah çok güçlü ve bu hastalığı yeneceğine dair inancı tam. Şöyle diyor Sarah: “Teddy benim kahramanım. O olmasaydı asla k-a-n-s-er olduğumu tahmin edemezdim. Doktorum e-m-zirmenin anne ile çocuğu arasındaki bağı güçlendirdiğini söylerdi hep.

Benim örneğimde o bundan çok daha fazlasını yaptı – benim hayatımı kurtardı. Kistin içindeki kanser üç aydır büyüyormuş, bu da tam olarak Teddy’nin emmeyi bıraktığı zamana denk geliyor.” Umarız Sarah çok yakında sağlığına kavuşur ve Teddy ile birlikte uzun ve sağlıklı bir hayatları olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu