Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
PÜF NOKTASI

Kulak Kirini Doğal Yollarla Temizlemek

Dış kulak yolu (kulak kanalı) sık sık kötü kokusu olan mukusun birikmesinden dolayı tıkanır. Bu olgu genelde kulak kiri olarak bilinir. Bunun sonucunda, işitme beceriniz zaman geçtikçe kötüleşir ve gerekli şekilde bakım yapılmazsa bu durum kulak zarını bile delebilir.. Bu doğal olay, genellikle üşütme ya da alerji ile aynı anda ortaya çıkar ve bu da burundaki salgıları arttırır. Eğer kulak kirine etkili şekilde karşı koymak istiyorsanız bu makaleyi okumaya devam edin..


Kulak Kirini Temizlemek için Doğal Yöntemler

Kulak kiri için bir çok doğal çözüm vardır. Bu yaygın ama yine de istenmeyen durumu ortadan kaldırabilmeniz için aşağıdaki paragraflarda doğanın bize sunduğu en iyi sırları ve metodları listeleyeceğiz:

Antiseptik Bitki Çayı

En iyi çeşidi papatya çayıdır. Bir yemek kaşığı kurutulmuş papatya çiçeğini bir kase kaynar suya koyduktan sonra çayı on dakikalığına beklemeye bırakın, bunu yaparken bitkinin gerekli yağlarını kaybetmemek için kapağını kapatın. Daha sonra, çayı süzün ve kalan sıvıyla kulaklarınızı yıkayın..


Münver Ağacı Dutu ve Lobelya Çayı

Bu yöntem üşütmeye bağlı durumlar için şiddetle tavsiye edilir. Çayı hazırlamadan önce iki çiçek de hava ve ışık geçirmeyen bir kapta tutulmalıdır. Sonra, bitkileri kaynar suya koyun ve on dakika beklemeye bırakın. Bu çaydan günde 3 bardak içmeye dikkat edin (her öğünden sonra).

Zeytinyağı

Basit bir metod. Zeytinyağı ılık hale gelen kadar ısıtın. Daha sonra, kulak kirini yumuşatmak için damla damla kulağınıza dökün. Bu tedavi bir kaç gün alabilir. Kulak kiri kulak kanalından doğal bir şekilde yok olacaktır.

Kirpi Otu Çayı

Eğer bir iltihaplanma varsa bunu uygulamalısınız çünkü kirpi otu doğal antibiyotik özelliklere sahip bir bitki. Çayı hazırlama işlemi yukarıda anlatılanlarla aynı. Günde iki ila üç bardak arası içmelisiniz.


Sonuç

Kulak kirinin vücudunuzda doğal olarak oluşan bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Ancak, kulak kanalınızda oluşabilecek sorunları engellemek için ayda bir kere kulağınızı temizlemeniz tavsiye edilir. Çok yaygın kullanılsa da, kulak kanalınıza pamuklu temizleme çubuğu gibi herhangi bir tür pamuk koymaya çalışmamalısınız çünkü onlar genelde kulak kirinin daha çok sıkıştırıp kulağınızın içine doğru iter ve bu da kulak zarınızı tehlikeye sokar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu