GENEL

İddia Uğruna Yediği Sümüklü Böcek Yedi Sonrasında Hayatı Karardı

İddiaya girip sümüklü böcek yedi, felç olup **ldü


Avustralyalı Sam Ballard isimli bir genç, 2010 yılında bir partide arkadaşları ile girdiği bahiste sümüklü böcek yiyebileceğini iddia etti. Sümüklü böceği yiyen Sam felç oldu. 8 yıllık mücadelenin ardından Sam geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti


Avustralya’da umut vadeden rugby oyuncusu olan Sam Ballard, 2010 yılında bir partide arkadaşları ile sümüklü böcek yiyebileceğine dair iddiaya girdi. Bir süre sonra Sam rahatsızlanmaya başladı ve hastaneye gitti. Doktorlar Sam’in sıçan akciğer solucanı olarak adlandırılan bir parazit kaptığını söyledi.

Sam, beynine ulaşan parazit sonucu 19 yaşındayken felç oldu ve tam 3 yıl boyunca hastanede komada kaldı. Sam 3 yılın ardından hastaneden çıktı ancak felç geçirdiği için kimseyle iletişim kuramadı.

Sam, acı dolu 8 yılın ardından, geçtiğimiz hafta yaşamını yitirdi. Sam hayatını kaybettiğinde 28 yaşındaydı. Annesi Katie, Sam’in kendisine son sözünün “Seni seviyorum” olduğunu söyledi.


Doktorlar ise Sam’i *ldüren bu parazitin aslında farelerde yaygın olarak bulunsa da dışkılarını yerken salyangoz veya sümüklü böceklere de bulaşabildiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı