Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
KADIN

Bilim Adamları Daha Uzun Yaşamamızı Sağlayan Gerekli Egzersizleri Anlatıyorlar!

Sağlık, bize hayatımız boyunca sadece bir kere verilen en kıymetli hazinedir. Çocukluğumuzdan itibaren ona iyi bakmak bizim görevimizdir. Sağlığınıza ne kadar iyi bakarsanız, hayatınızı o kadar mutlu, uzun ve aktif yaşayabilirsiniz.


Vücudunuzun yaşını test etmeniz, aynı zamanda sağlığınızı ve hayatınızı düzeltmek için aşağıda size bir kaç egzersiz öneriyoruz.

İlk önce vücudunuzun yaşını test edin.

Kaslarınızın ısınması sağlamak için, ısınma hareketleri uygulayarak başlayın.
Ellerinizle yere dokunmaya çalışarak, eğilin. Bacaklarınızı ve sırtınızı düz tutun. Ellerinizin ulaşabildiği noktayı aklınızda tutun ve tekrar düz durun.


Testin sonuçları

20-25 yaş

*Bacaklarınızı düz tutarak, ellerinizle yere dokunabiliyorsunuz. Kaslarınız oldukça gevşektir.

25-38 yaş


*Dizlerinizi hafif bükerek, parmak uçlarınızla yere dokunabiliyorsunuz. Genel olarak, egzersiz size çok fazla rahatsızlık vermiyor.

38-50 yaş

*Parmaklarınız ayaklarınızın üst kısmına kadar uzanabiliyor, dizleriniz burkulmuş ve kaslarınız gerilmiştir. Mümkün oldukça, en hızlı şekilde tekrar düz durma isteğini hissediyorsunuz.


50 yaşından fazla

*Ayaklarınıza dokunamıyorsunuz ve daha fazla eğilme, dizlerinizin daha fazla bükülmesine neden oluyor. Kendinizi bu pozisyonda rahat hissetmiyorsunuz.

Esnekliğinizi nasıl geliştirebilirsiniz

Eğer sonuçlardan memnun değilseniz, hemen panik yapmayın. Günde 30 kere eğilin ve bir ayda şaşırtıcı sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.
Tibetli bilgeler, kişinin vücut yaşının, esnekliğe bağlı olan karaciğere ilişkin olduğunu söylerler. Hareketsiz yaşam tarzının, hem kasları hem de organları negatif biçimde etkilediğini herkes biliyor.
Günde en az 30 kere eğilerek, bağ dokularınızı ve liflerinizi daha da güçlendirmiş olacaksınız. Sizin için en iyi haber ise, esnekliğinizi her yaşta geliştirebilmenizdir.

Bonus: statik jimnastik egzersizi ile kas gerilimini gevşetmek.

Statik jimnastik, iç kas kasılmasını yok etmekte yardımcı oluyordur. Bu basit egzersizleri uygulayarak, tansiyonu azaltmış olursunuz ve vücudunuz oksijen bakımından zenginleşmiş olur. Aynı zamanda bir çok kasın çalışmasına da yardımcı olur. Bu egzersizlerin en önemli etkilerinden biri ise organlarınıza iç ”masaj” etkisi vermesi ve sindiriminizi düzeltmesidir. Bütün bunların arasında en iyisi ise, hiç bir alete ihtiyaç duymamanızdır, ve istediğiniz her yerde uygulayabilmenizdir.

*Nefesinizi tutun.

*Derin nefes alın ve midenizi şişirin.

*Tekrar nefesinizi tutun.

*Ciğerlerinizdeki bütün nefesi verin ve midenizi içine çekin.

Önemli: Egzersiz planını uygulamadan önce doktorunuza danışın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu