Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
PÜF NOKTASI

Sirke ile Ayak Mantarından Kurtulabilirsiniz..

Ayak Mantarı Sirke, Ayak mantarı birçok kişide görülen, kendini kaşıntı, kızarıklık ve su toplaması ile belli eder. Ayak mantarı herkes de görülür ama erkeklerde daha sık olur. Bunun nedeni erkekler daha çok yoğun çalıştığından ve kapalı ayakkabılar giydiklerinden olur. Mantar karanlık ve nemli ortamda daha çok ürer, sık kullanılan ayakkabıda da mantar oluşumu olur.


Mantar aşırı derecede kişiyi kaşınarak rahatsız eder. Ayrıca mantar ürediği için başkalarına da bulaşır. Ayakta oluşan mantar için bir çok ilaç üretilmiştir. Eğer doğru kullanılır ise ayak mantarının geçmesini de sağlar. İlaçların dışında mantardan doğal yoldan kurtulmanın imkanı da vardır. Mantar için bir çok bitkisel tedaviler uygulanır. Sirkede bu bitkisel tedavilerden biridir. Sirkenin birçok şeyi temizleme özelliği vardır..

Ayak mantarını tıbbi olarak durdurabilir ve bir doktora başvurabilirsiniz.


Ancak aşağıda sizlere bahsettiğimiz ayak mantarından kurtulma yolları evinizde rahatça uygulayabileceğiniz ve ayak mantarından kurtulabilmeniz açısından önem taşımaktadır. Ayak mantarına iyi gelen bitkisel yağlarda kullanabilirsiniz.Sizlere ayak mantarına iyi gelen bitkisel yağlar içerisinde portakal yağı, çay ağacı yağı, kekik yağı, argan yağı gibi vitaminli ve sağlıklı bitkisel yağlar önerebiliriz.

Müsait olduğunuz zamanlarda ayaklarınıza 1’er damla damlatarak bitkisel yağlar ile ayak mantarı tedavisi uygulayabilirsiniz .Ayak mantarı korunma yolları Ayak mantarından kurtulduktan sonra veya ayak mantarlarının daha da çoğalmasını önlemek için muhakkak ayak mantarı korunma yolları ile korumanız gerekmektedir.

Ayak mantarı korunma yolları içerisinde en önemli korunma yollar arasında şu yöntemleri önerebiliriz;

Çıplak ayak ile ıslak yerlerde veya ayağınıza nem geçebilecek yerlerden kesinlikle uzak durun.

Özellikle kamuya açık duş yerlerinde, soyunma odalarında sandalet veya terlik giyerek dolaşın.


Ayak mantarı korunma yolları arasında ayaklarınızı muhakkak kuru tutmaya özen gösterin.
Mümkün olduğu kadar sık çorap değiştirin ve pamuklu çoraplar giymeye çalışın. Rahat ayakkabıları tercih edin.

Özellikle ayaklarınızı ve parmaklarınızı sıkıştıran ayakkabılardan uzak durun. Hatta ayağınızın hava alabileceği ayakkabıları tercih edin.

Bildiğiniz gibi ayaklarında ayak mantarı bulunan kişilerin kesinlikle ayaklarını nemli ve ıslak bırakmamaları gerekmektedir.

Ancak ayak mantarı bulunan kişilerde ayakkabı kullanırken ister istemez terleme söz konusu olur.Bu nedenle ayakların terleme yapıp, ayak mantarının daha da fazla yayılmaması için gün içerisinde 2 kere ayak mantarı için kükürt tozu kullanması gerekmektedir. Eğer kükürt tozu kullanırsanız, ayağınızın terlemesine kesin çözüm bulmuş olacak ve mantarın yayılmasını ve büyümesini önlemiş olacaksınız. Ayak mantarı bitkisel tedavi olarak sizlere aşağıdaki ayak mantarı bitkisel tedavi yöntemlerini öneririz.


Sirke ile ayak mantarı bitkisel tedavi

Malzemeler

  • Sirke: (60 ml)
  • Su (2 litre )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ayak banyosuna veya leğen içerisine 2 litre su ile 60 ml sirke dökün ve ayaklarınızı su içerisinde dinlendirin.

Yaklaşık olarak 15 dakika dinlendirdiğiniz ayaklarınızı ardından temiz su ile yıkayabilirsiniz.
Sirke ile ayak mantarı bitkisel tedavi yöntemini ayda en az 2 kere uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda gün içerisinde ayak mantarı veya tırnak mantarına sirke ile ıslattığınız pamuğu koyun ve yara bandı ile tutturun.

Her sabah koyduğunuz sirkeli pamuğu akşamları tekrar çıkartın. Kekik yağı ayak mantarı veya tırnak mantarına iyi gelen bitkisel yağlar arasındadır. Dilerseniz ayak mantarları için kekik yağı ile pansuman yapabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu