PÜF NOKTASI

Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 İpucu

Çiçekleri Sulamak


Plastik bir su şişesinin kapağını su damlayacak şekilde delin ve böylece sadece şişedeki su bittiğinde eklemeniz gerekecektir.

Ütü Yapmak


Tişörtlerinizi, gömleklerinizi veya ceketlerinizi duş perdenize asın. Duş alırken çıkan buhar sayesinde kıyafetleriniz ütülenmiş gibi olacaktır.

Bulaşıkları Yıkamak

Tabağınıza bir adet lavaş yerleştirin ve yemeğinizi üzerine koyun. Bu şekilde tabağınız temiz kalacaktır.Kahvaltı için omlet mi yapacaksınız? Kilitli bir poşette malzemeleri karıştırın ve 10 dakika boyunca suda kaynatın. Böylece herşey temiz kalacak ve omletinize sahip olacaksınız.


Elinizde Tablet veya Telefonunuzu Taşımak

Tabletinizde veya telefonunuzda film izleyeceğiniz zaman koyacak bir yer bulmak işkenceye dönüşebilir. Size kolay yolu söyleyelim mi?
Şeffaf bir poşete koyup biryerlere asmayı denedinz mi veya elbise askılığınızın kenarlarına tutturup istediğiniz yere asarak izleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Çayınızı Soğutmak


İçtiğiniz sıcak içeceğin soğumasını beklemek büyük bir zaman kaybı değil mi? Eğer çayınızı veya kahvenizi bardağınıza aldıktan sonra içerisine 3 4 tane çay kaşığı koyarsanız, daha hızlı soğuyacaktır. Metal sıcaklığı kendine çekecek ve içeceğiniz soğuyacaktır.
Sıcak kaşıklarla şeker koyup karıştırmak da zorlu bir süreç halini alacaktır. Bu sebeple şekeri içecekten önce bardağa koyabilirsiniz. Sıcak suyla temas eden şeker hemen eriyecektir.

Alışveriş Listesi Hazırlamak

Evden çıkmadan buzdolabınızın ve diğer erzakların fotoğrafını çekerek gereksiz alışverişten kaçınabilirsiniz.

Toz Almak

Evinizi temizlerken suya biraz saç kremi ekleyin. Yerler daha parlak olacak ve toz alırken toz bezinizi bu suda ıslatırsanız hem daha çabuk toz aldığınızı hem de tozlanmanın daha geç gerçekleştiğini göreceksiniz.

Eşyaları Yerine Koymak

Hepimiz evde sağda solda bir şeyler bırakıyoruz ve bunları ararken veya yerlerine taşırken vakit kaybediyoruz. Evde yerinde olmayan şeyler gözünüze çarptığında hepsini aynı büyük kutuda biriktirin ve vaktiniz olduğunda kutuyu koltuk altınıza alıp hepsini teker teker yerine yerleştirin. Teker teker uğraşmaktan çok daha kolay değil mi?

Spor Yapmak

 

Haftanın üç günü spora gittiğinizi düşünemiyor olabilirsiniz. Ancak evde de spor yapmak mümkün. Spor yaparken evdeki rutin işlerinizden birini halledin. Böylece spor sıkıcı olmaktan çıkacaktır ve evdeki diğer işleriniz de böylece hallolacak. Dizinizi izlerken spor yapmak en çok tercih edilen yöntemlerden biri veya bunu bir oyun haline getiredebilirsiniz. Eğer bilgisayar oyunlarından hoşlanıyorsanız, her başarısız olduğunuzda 10 şınav çekerek kendinizi cezalandırabilirsiniz.

İçecekleri Soğutmak

 

Bir içeceği soğutmak için dakikalarca dolapta bekletiyorsunuz değil mi? Yetersiz olduğunu söylesek bize muhtemelen kızacaksınız. Ancak içecekleri soğuturken bir yandan bardakları da buzluğa atmak sizce nasıl fikir? Artık içeceklerinizi daha uzun süre ve daha soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Fareler ve Böceklerden Kurtulmak

Eğer evinizde istenmeyen misafirler varsa, bu arkadaşlarımızdan kurtulmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken nane çayı yapmak ve kullandığınız yaprakları atmamak. Nane yaprağının kokusu hem kemirgenleri hem de böcekleri uzak tutmaya yetecektir. Eğer nane çayı içen biri değilseniz, piyasada naneli spreylere kolayca ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı