HABER

VATANDAŞA AÇIKLAMA

M-eteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından haftalık hava durumu ta-hmini bilgilendirmesi yapıldı. Me-teoroloji özellikle Salı günü yurdun dört bir yanına di-kkat çekti. Te-dbirlerin en üst d-üzeyde olması gerektiğini hatırlattı.


Hava durumunun potansiyel bir te-hlike olduğunu ifade eden bu kodla beraber vatandaşların meteorolojik şartlardan etkilenecek faaliyetler konusunda dikkatli olması gerektiği bildirildi. Hafta başında yoğun kar yağışının etkisinde kalan İstanbul şimdi ise soğuk hava d-algasının etkisinde. Me-teoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahmin raporunda bugün birçok il için “Sarı Ko-dlu” uyarıda bulundu. Kuruma göre;


potansiyel te-hlikeyi if-ade eden bu renk vatandaşların olağandışı bir ha-dise y-şanmamasına ka-rşın vatandaşların t-edbirli olması gerektiğini i-fade ediyor. Öte ya-ndan bugün kıyı illerde zi-rai don uyarısı da yine M-eteoroloji’nin resmi sitesi üzerinden hava durumu raporunda duyuruldu.

M-ETEOROLOJİ’DEN SARI UY-ARISI!

İstanbul hava durumu; bugün pa-rçalı bulutlu 7 derece olarak i-fade edilirken geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışının etkisinde kalan İstanbullular soğuk havanın e-tkisinde. Ö-te ya-ndan gelen son dakika açıklamasına göre; yurdun kıyı k-esimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta şid-dette -z-irai do-n olayı beklendiği i-fade edildi.


 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu