Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GENEL

USTA OYUNCU HAYATINI

S-iyahi o-yuncular için verdiği m-ücadele ile tanınan Amerikalı o-yuncu ve m-anken Cicely Tyson, hayata ve-da etti. 96 yaşındaki o-yuncunun ö-lüm h-aberi, m-enajeri tarafından duyurulurken, ö-lümü ile ilgili herhangi bir detay verilmedi.


O-yuncu Cicely Tyson ha-yatını k-aybetti

70’li yıllarda canlandırdığı karakterlerle sinema sektöründeki Afroamerikalı k-dınlara karşı birçok ste-re-otipi yı-ka-n ünlü o-yuncu Cicely Tyson, 94 ya-şında h-ayatını k-ybetti.

Tyson’ın ö-lüm h-aberi menajeri tarafından duyuruldu. Sanatçının ö-lümüyle ilgili detay sunulmadı.70 yıllık kariyerinde Tyson, ABD’nin si-yah vatandaşlarını su-çlu, ve e-tik dışı gösteren yapımlarda oynamayı reddetti. Meslektaşlarına da aynı duruşu sergilemesi için birçok kez çağrıda bulundu.


CICELY TYSON KİMDİR?

1924 yılında dünyaya gelen Cicely Tyson kariyeri boyunca 100’den fazla film, dizi ve müzikalde rol aldı.1972 yapımı ‘Sounder’ filmindeki performansıyla en iyi ka-dın oyuncu dalında Oscar’a aday oldu.88 yaşında oynadığı ‘The Tr-ip to B-ou-ntiful’daki rolüyle Tony ödülü kazanan en yaşlı oyuncu oldu.Tyson, 2018 yılında Onursal Oscar ödülüne değer görüldü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu