HABER

ÜNLÜ SANATCI ON YILLIK

Karadeniz müziği eserleriyle tanınan 56 yaşındaki Ayhan Alptekin, 10 yıldır mü/cadele ettiği be/yin tü/mörü te/şhisi ile te/davi gördüğü hastanede ya7şamını yitirdi. Sa/natçı, yarın me/mleketi Rize’de son yolculuğuna uğurlanacak.


Karadenizli müzisyen Ayhan Alptekin, hayatını kaybetti

Ayhan Alptekin yaklaşık 10 aydır b/eyin tü/mörü te/şhisiyle İstanbul ve Rize’deki h/astanelerde te/davi gö/rdü. Alptekin, te/davisinin sü/rdüğü Re/cep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Ha/stanesi O/nkoloji Servisi’nde bu sabah saatlerinde ya/şamını yi/tirdi.


YARIN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Küçük yaşlarda me/lodika ve ma/ndolin çalarak müzikle i/lgilenmeye başlayan Alptekin, 1982’de ‘Yıldızlar’ adlı müzik grubunu ku/rdu. Alptekin, birçok ö/zgün esere imza attı. ‘Oy Nana’ isimli albümü ile Karadenizli genç sa/natçılara yol gösterdi.

2003 yılında ‘Ah Ulan Ah’ isimli, içinde Lazca şarkılar da olan albüm çıkardı. Ayhan Alptekin, Gel Beni Dinle, Gelme, Sindoma Ayhan-Lazuri, Oy Nana, Şahlandı Karadeniz, Ah Ulan Ah, Hülya, Hey Gidi Gönül, Çona, Karadeniz Tavernası 1, Karadeniz Tavernası 2 ve Ayhan Alptekin Box Set isimli albümlere imza attı. Seslendirdiği Karadeniz türküleri ile ilgiyle dinlenen Alptekin’in ö/lümü he/mşehrilerini ü/zdü.


E/vli ve 4 ço/cuk babası Alptekin’in ce/nazesi yarın memleketi Rize’nin Ardeşen ilçesinde to/prağa verilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu