HABER

TÜRK POP MÜZİĞİ SANATÇISI SERPİL

P-op m-üziğinin yıldız isimlerinden Se-rpil Barlas, 64 yaşında ka-lp yetmezliğinden h-ayatını k-aybetti. Barlas’ın ce-nazesi, 22 Şubat’ta Feriköy Me-zarlığı’na de-fnedilecek.


Tü-rk po-p müziğinin önemli isimlerinden Serpil Barlas, dün gece saat 23.00 sıralarında Beşiktaş’taki evinde akşam yemeğinin ardından ritim bo-zukluğuna bağlı ka-lp ye-tmezliğinden ha-yatını kaybetti.


Barlas’ın ce-nazesi, 22 Şubat Pazartesi günü Feriköy Me-zarlığı’nda anneannesi Macide Balkış’ın bulunduğu aile kab-ristanına def-nedilecek.

SERPİL BARLAS KİMDİR?

Sanat kariyerine 1960’lı yıllarda şehir tiyatrolarında başlayan Serpil Barlas, dönemin ünlü orkestralarına solistlik yapmıştır. 1970 yılında Altın Ses Yarışması’nda ikinci olan Barlas, 1976-1978 yılları arasında birkaç tane 45’lik plak hazırlamıştır. 1980’li yıllarda yıllarda seslendirdiği şarkılarla büyük bir hayran kitlesi yakalayan ve üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündem ya-ratan usta sanatçı, ABD’ye yerleşerek uzun yıllarda burada çalışmalarını sürdürmüştür.


Ünlü kompozitör Uğur Dikmen ile evli olan Barlas, aynı zamanda Türk Sanat Müziği’nin assolistlerinden Aysel İpar’ın da kızı olan Serpil Barlas, bir single çalışması için nisan ayında stüdyoya girmeyi planlıyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu