Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

Trafik Işıklarında Dilenen Küçük Çocuk İle Hasta Kadının Duygu Dolu Hikayesi

Sıkışan trafikte dilenen çocukları ve bu çocuklara farklı gözlerle bakan insanları dünyanın her yerinde görmek mümkün, John Thuo da bunlardan biri.


John Thuo Kenya’nın başkenti Nairobi’de yaşayan, yetim bir çocuk. Yoksul bir ülkede, ailesi olmadan yaşamaya çalışan John geçimini sağlamak için trafik ışıklarında araçlara yaklaşarak dilencilik yapıyor. Bir gün yaklaştığı bir arabanın onun ve araç sahibinin kaderini değiştireceğini bilmeden…

John Thuo, Kenya’nın başkenti Nairobi’de trafik ışıklarında duran araçlara yaklaşarak para isteyen, yetim bir çocuk.
John Tuho


Dünyanın her yerinde olduğu gibi yaklaştığı araçtakilerin ona farklı gözlerle bakmasına alışmış, ancak karnını doyurmak için bunu yapmak zorunda.

Yine trafik ışıklarında beklediği bir gün yaklaştığı aracın içindeki kadını görünce çok şaşırdı John, tabiri caiz ise gördüğü manzaraya inanamadı.


Aracın sürücüsü Gladys Kamande idi ve o gün doktor randevusuna gidiyordu. John kendisine neyi olduğunu sorduğunda akciğerleri çöktüğü için ancak oksijen tankıyla nefes alabildiğini söyledi Kamande.

John, Gladys’in haline o kadar üzüldü ki gözyaşlarına hakim olamadı, sefalet içindeki çocuk o gün içinde kazandığı 3-5 kuruş parayı kendisinden daha zor durumda olduğunu düşündüğü Gladys’e vermeyi teklif etti, bir saniye bile düşünmeden.

O sırada duran trafikte aracından inen başka bir sürücü bu duygu yüklü manzarayı fotoğrafladı ve hikayesiyle birlikte sosyal medyada paylaştı.


Hasta Kamande’nin ve koca yürekli John’un hikayesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve kadının tedavisi için gereken 80 bin dolar, iyiliksever insanların yardımıyla kısa sürede toplandı.

Kamande hemen Hindistan’a gidip ameliyatla sağlığına kavuşurken, bu hikayeyi gören Nissy Wambugu isimli kadın da John Thou’yu evlat edinerek derhal bir okula yazdırdı.

John’un o gün gösterdiği iyiliksever tutumu sayesinde hem Gladys Kamande’nin hayatı kurtuldu hem de John mutlu olduğu sıcak bir yuvaya kavuştu.

Bu duygusal hikaye de bize küçücük bir iyiliğin bile ne kadar güzel sonuçlara gebe olabileceğini öğretmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu