Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

TEMMUZ ZAMMI

Bakan Bilgin’den flaş ‘temmuz zammı’ açıklaması


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamu çalışanlarının temmuz zammı için, ‘Enflasyon üzerinde sosyal koruma ilave zammı yapacağız’ dedi. Bilgin, “İşçilerimizi de emekli işçilerimizi de koruyacağız. Çalışan işçilerimizle ilgili de düzenleme yapacağız” diye konuştu.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilgin, kamu çalışanları için, “Şunu söyleyeyim, enflasyon diyelim ki yüzde 40, ne gerçekleşirse, onun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan, sosyal koruma ilave zammı yapacağız” dedi.

Bilgin, asgari ücrete ara zam konusunda da çalışma olduğunun mesajını vererek, “Çalışan emekçilerimizi korumak bizim görevimizdir. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Tamamlandığı zaman önümüzdeki hafta başında veya hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. Emekçiler şunu bilsinler ki Türk devleti söz verdi ve onları enflasyona ezdirmeyecek. Enflasyonun tahribatını da onaracaktır” dedi.


Bilgin’in açıklamaları:

Yüzde 7’nin üzerinde büyüyeceğiz. Çözüm yolu orada ama biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla desteklemeliyiz. 3600 ek gösterge meselesi. Başlangıçta 4 gruba verilen veya onlarla ilgili tartışılan meseleyi biz bütün gruplara yaydık. 5.3 milyon kamu çalışanı bu düzenleme ile yeni haklara sahip oldu. Daha önce hiç göstergesi olmayanlara gösterge verdik.

Temmuzda yapacağımız düzenlemelerle birlikte bu rakamlar, kamu çalışanlarımıza enflasyon karşısında nefes aldıracak. 6 aylık enflasyon açıklanacak. Şunu söyleyeyim, enflasyon diyelim ki yüzde 40, ne gerçekleşirse, onun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan, sosyal koruma ilave zammı yapacağız.

EMEKLİLER VE ASGARİ ÜCRETLİLER

İşçilerimizi de emekli işçilerimizi de koruyacağız. Çalışan emekçilerimizi korumak bizim görevimizdir. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Tamamlandığı zaman önümüzdeki hafta başında veya hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. Emekçiler şunu bilsinler ki Türk devleti söz verdi ve onları enflasyona ezdirmeyecek. Enflasyonun tahribatını da onaracaktır.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu