Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

SONUNDA GELDİ

İngiltere’den gelen “Koronavirüs mutasyona uğradı” son dakika açıklaması tüm dünyada paniğe neden olurken uzman isimler konuyla ilgili oluşan ümitsiz tabloyla ilgili önemli bir ayrıntının altını çizdi. Mutasyonun her zaman olumsuzluğa işaret etmediğini belirten koronavirüs konusunda ilgili doktorlar “Eğer mutasyona uğramış korona virüsü gerçekten orijinal virüsten daha hızlı yayılıyor ise salgının bitmesi için beklediğimiz bir sonucun da beraberinde gelmesi olasılık dahilinde” diyerek kovid virüsünün en çok benzerlik gösterdiği SARS salgınındaki sonun başlangıcını işaret etti.


Sözcü’den Mert Yılmaz’ın derlediği habere göre, İngiliz uzmanlar, korona virüsüne karşı anında bağışıklık kazandıran bir antikor tedavisi üzerinde çalışmaya başladı. Uzun dönemli koruma sağlayan ilacın, aşılama için geç kalmış yüz binlerce kişinin hayatını kurtarabileceği üzerinde duruluyor. Çalışmayı İngiltere’de Ulusal Sağlık Sistemi’ne bağlı University College London Hastanesi (UCLH) ve AstraZeneca birlikte yürütüyor. AZD7442 adı verilen antikorla geliştirilen ilaç, korona virüsüne yakalanan kişiye uygulanarak hastalığı bulaştırması ve ağır etkilerine maruz kalması engelleniyor.


“KORONA VİRÜSÜYLE MÜCADELEDE ÇOK GÜÇLÜ BİR S-İLAHIMIZ OLACAK”

6 aydan bir yıla kadar koruma sağlaması beklenen ilaç için ilk deneme, sağlık çalışanları ve üniversite öğrencilerinden oluşan 10 kişilik bir gönüllü ekibiyle gerçekleştirildi. Storm Chaser adı verilen yeni klinik deneylerde, global düzeyde 1125 gönüllü üzerinde ilacın test edilmesi planlanıyor. Katılımcılara ilaçtan iki doz olarak uygulama yapılıyor.

UCLH’den Dr. Catherine Houlihan, çalışmaya ilişkin “Antikor kombinasyonunun virüsü etkisiz hale getirebileceğini biliyoruz. Enjeksiyon yöntemiyle uyguladığımız bu tedavinin, korona virüsüne maruz kalarak aşı için geç kalmış kişilere anında koruma sağlamasını umuyoruz. Eğer bu yöntemin işe yaradığını kanıtlarsak, korona virüsüyle mücadelede çok güçlü bir silahımız olacak.” dedi.


Kaynak Yeniçağ: Müjdeler olsun nihayet çok güzel bir haber geldi. Anında virüsü yok eden ilacı buldular İngiltere’de geliştirilen antikor ilacının korona virüsü anında yok ettiği iddia edildi. Geliştirilen ilacın, aşıların aksine korona virüsüne karşı anında bağışıklık kazandırılması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu