HABER

SAATLER DEĞİŞİYOR

3 AŞAMALI KONTROLLÜ NORMALLEŞME PLANI


2021 Son dakika habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 MAYIS 2021 SALI günü kontrollü normalleşme takviminin açıklanacağını belirtti.


NORMALLEŞMENİN BİRİNCİ AŞAMASI

-1 HAZİRAN SALI sonrası uygulanacak planlamada ilk etapta kafeler, restoranlar ve lokantalar açılıyor ama saat 20.00’ye kadar… -Sokağa çıkma kısıtlaması artık 21.00’da değil eskisi gibi 24.00’den sonra olacak. Cumartesi günleri ise sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak. İlk etapta sokağa çıkma kısıtlamasının pazar günü sürmesi bekleniyor. -Eğitim içinse kötü haber var. Kulislere göre bu sene okullar açılmayacak, yani uzaktan eğitim devam edecek. Her şey yolunda giderse okulların en erken Eylül, Ekim döneminde eğitime başlaması bekleniyor.

NORMALLEŞMENİN İKİNCİ AŞAMASI

I -Planlamanın ikinci aşamasındaki belirlenen tarih ise 31 Mayıs. İkinci aşama adımlarının bu tarihte başlaması  HAZİRAN bekleniyor. -Bu dönemde kafe, restoran, lokanta gibi iş yerleri 24.00’dA kapanmaya başlanacak ancak kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranla kullanıma açık olacak. -Daha küçük işletmeler, kahvehane ve çay ocağı gibi yerler için valilik üzerinden izin çıkarılacak. Örnek olarak kapınızın önüne masa atarak çalışın denilebilecek. Bu dönem pazar günü de sokağa çıkma kısıtlaması da olmayacak.


NORMALLEŞMENİN ÜÇÜNCÜ AŞAMASI

-Üçüncü aşama için işaret edilen tarih temmuz ayı, hayat neredeyse normale dönecek. Düğünler belirli kısıtlamalarla yapılabilecek. -Kafe ve restoran gibi yerler ise 24.00’A kadar açık olacak ama yine de kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranda kullanılabilecek. -Na-rgileciler ve gece ku-lüplerinin ise açılması beklenmiyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kabine Toplantısı, daha önce yapılmış olan açıklamaya göre 2 haftada bir gerçekleşiyordu. En son 26 NİSAN Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısının 1 HAZİRAN 2021 tarihinde yapılması bekleniyor.

HAFTA İÇİ ve HAFTA SONU SOKAĞA ÇÇIKMA YASAĞI SAATLERİ 21.00 ‘DA 24.00’A esnetilebilir . Hafta sonları cumartesi sokağa çıkma kısıtlamları komple kaldırılabilir . Gözler tamamen kabineden çıkacak esnetme gevşetme kararlarıyla belli olcak .


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu