GENEL

OKULLAR ERTELENDİ.. ARA VERİLDİ

ŞİMDİ AÇIKLANDI.. Yüz yüze eğitimde ka-rantina haberinin geldiği ilk il


Bilecik o-ldu. Merkeze bağlı Vezirhan Beldesinde eğitim veren Vezirhan Ortaokulu’nda eğitim gören 6’ıncı sınıf öğrencilerinin 2’sinin P-C-R te-sti sonuçları po-zitif çıktı.


23 öğrencisi bulunan sınıf hemen ka-rantinaya alınırken, evlerine gönderilen öğrenciler 14 gün boyunca uzaktan eğitim alacakları bildirildi.

U-Z-AKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ

Öte yandan dün de Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ve Bozüyük İMKB Anadolu Lisesi 3’er öğrencinin P-CR testi sonuçları po-zitif çıkmıştı. İki okuldan 2 sınıf k-arantinaya alınırken, bu öğrencilerinden 14 gün bo-yunca uzaktan eğitim alacakları bildirilmişti.


DENİZLİ’DE 6 OKULDA GÖRÜLDÜ

Denizli’de Şemikler Ortaokulunda 7. sınıf şubelerinden birinde 2 öğrencinin co-rona vi-rüsü belirtileri göstermesi üzerine P-CR testi uygulandı. Öğrencileri p-ozitif çıkması sonucu sınıf ka-rantinaya alındı. K-arantinaya alınan sınıfta eğitim ise uzaktan devam ediyor.Denizli genelinde k-ar-antinaya alınan okul sayısı ise 4’ü lise, 2’si ortaokul olmak üzere toplamda 6 oldu.

ERZİNCAN’DA BİR SINIF KA-RANTİNAYA ALINDI

Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi’nde 11. sınıf da okuyan 2 öğrencinin P-CR testinin po-zitif çıkması sonucunda sınıfta bulunan tüm öğrenciler evlerinde k-arantinaya alındı.

Öğrenciler, h-ijyen kurallarına dikkat edilerek okul çıkışında velilerin gözetimi altında evlerine gönderilirken, sınıf ise dezenfekte edildi. Yakın temaslı öğrencilerin 14 gün boyunca k-arantinada kalacakları bildirilirken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


ÖĞRETMENLER KA-RANTİNAYA ALINMADI

Öte yandan, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü herhangi bir o-lumsuzluk yaşanmaması için konu hakkında tüm te-dbirleri aldı. Ayrıca okulda eğitim vermeye devam eden öğretmenlerin ise karantinaya alınmadığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu