HABER

MEGER BİR HAFTA ÖNCE

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, asıl adı Nurperi Işıközü olan Şarkıcı Efkariye’nin h-ayatını k-aybettiğini duyurdu.1980’li yılların başında arabesk tarzındaki şarkılarıyla ve rol aldığı filmlerle adını duyuran Efkariye’nin geçen pazartesi günü v-efat ettiği öğrenildi. Şarkıcının çok koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu da yazan Akay, “1980’li yılların arabesk şarkıcısı Efkariye’yi kaybettik. Asıl adı Nurperi Işıközü olan Efkariye, geçtiğimiz mart ayında dayanılmaz a-ğrılarla hastaneye başvurduğunda, boğazında t-ümör tespit edildi.

B-iyopsi sonrası k-nserle s-avaşmaya başlayan Efkariye, ke-moterapi görüyordu. MEĞERSE Yaklaşık 15 gün önce bir düşme ile ha-staneye kaldırılan koyu Fenerbahçeli Efkariye’yi, maalesef 27 Eylül 2021 Pazartesi günü k-aybettik. Ailesine, sevenlerine, sanat camiasına ve onu tribünlerden tanıyan ve çok seven Fenerbahçe camiasına da başsağlığı ve sabır dilerim. Mekanın cennet olsun Efkariye” i-fadelerini kullandı.


Efkariye Kimdir?

Yeşilçam’da Murat Soydan’la kamera karşısına geçen ve başrol oynayan Efkariye, 1980’li yıllarda yaptığı albümlerle ün kazanmış ve popüler mekanlarda sahne almıştı.

Filmleri

  • Bana Allah Acısın (1988)
  • Mihracenin Gecesi (1987)
  • Gece Yarısı (1984)


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu