Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

MAÇ VAR DEYİP HASTANEYE GİTMEYEN DOKTOR

Halı sahadan doğuma gelmeyen doktor, bebeğin ölümüne neden oldu iddiası


Başiskele ilçesinde doğum sancıları gelince hastaneye giden çift, ‘doktor halı sahada’ ifadesiyle karşılaştı. Saatler sonra sezaryene alınan anne, bebeğinin öldüğünü öğrendi.


Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan İlayda (25) ve Batuhan Menteş çifti, 9 ay önce ailelerine bebek bekledikleri müjdesini verdi.Heyecanla ayların geçmesini bekleyen çift, annenin sancılarının başlamasıyla ilk günden beri gittiği özel hastaneye yöneldi.

Doktor halı sahayım dedi, doğuma gelmedi

Doğum sancısıyla bebeğini bekleyen İlayda Menteş, iddiaya göre doktorun halı saha maçında olması sebebiyle gece doğuma alınamadı.Sabaha kadar hastanede kalan İlayda Menteş, doktorun mesai saatinde hastaneye gelmesiyle muayene oldu.


Doktor, muayenede sorun tespit edemedi

İddiaya göre Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Y.Ç., ilk muayenede bir sorun olmadığını söyleyerek, yaklaşık 3 saat sonra bebeğin sezaryen ile alınması gerektiğini ifade etti.

Bebek dışkısını yiyerek boğuldu

Aile, ameliyathane kapısında annenin 30 dakika beklediğini ve bu süre zarfında bebeğin kendi dışkısını yemesi sebebiyle boğulduğunu ileri sürdü.Aile özel hastaneden ve doktordan şikayetçi olduMenteş Ailesi, bebeğin boğulmasının sebebinde doktorun gelmemesinin ihmali olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

“Bizimle bir anlaşma yapıldı, bebek doğduktan sonra ücret de ödenecekti”

Olayı anlatan dede Sedat Menteş, “Oğlum Batuhan ve gelinim İlayda, dün gece saat 00.30 sıralarında özel hastaneye gitti. Biz gece hastaneye yatış yaptığımız halde doktora ulaşamadık.


“Ebeye halı sahada olduğunu söyledi”

Bizimle bir anlaşma yapıldı, bebek doğduktan sonra ücret de ödenecekti, ancak doktora ulaşamadık. Doktorumuz sorumlu ebeye ulaşarak kendisinin halı sahada olduğunu söylemiş. Doktor, sabah 08.30’da hastaneye geldi ve yaptığı kontrollerde her şeyin normal olduğunu bize söyledi.

Gelinim bize NST testinde bebeğin kalp atışının 40’a, 60’a ve 120’ye kadar çıkıp indiğini söyledi. Bu kayıtlardan bebeğin sağlığının yerinde olmadığını anladık. Bunu sorduğumuzda bize annenin ve bebeğin kalp atışının frekansları karışmış olabileceğini söylediler.” ifadelerini kullandı.

“Ameliyathanede yer olmadığından 30 dakika gelinim kapıda bekledi”

Konuşmasını sürdüren Sedat Menteş, “Öğlen saat 12.00 gibi bize bebeğin acil ameliyata alınması gerektiğini söylediler ancak ameliyathanede yer olmadığından 30 dakika gelinim kapıda bekledi. Yarım saatte insan hayatı ölüyor. Bu bebek için uzun bir süre.

Bu sürede bebek kendi dışkısını yiyor ve boğularak vefat ediyor. Biz bu konuda şikayetlerimizi yaptık. Bizim canımız yandı başkasının canı yanmasın.” diye konuştu.

“Bebeğim ölmemiş olabilirdi”

Doktordan şikayetçi olduğunu söyleyen Batuhan Menteş, “Doktorun ihmali olduğunu düşünüyoruz. Bebeğin ameliyathane kapısında 30 dakika bekletilmesi çok uzun bir süre.

Bebek ameliyathaneye alınsa belki bu sonuçlar yaşanmazdı. Şu an bunu burada konuşmuyor olabilirdik, bebeğim ölmemiş olabilirdi.

Bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın. Eşimin sancısı başlaması sebebiyle gece 00.30 gibi doktorumuzu aradık ancak kendisine ulaşamadık. Doktor bize 01.20’de geri döndü.

“Doktorun ihmali olduğu apaçık belli”

Bizi aradığında halı saha maçında olduğunu ve telefonu açamadığını söyledi. Hastaneye yatış yaptığımızı söylediğimizde doktor onayladı ve gereken işlemleri yapacaklarını söyledi. Sabah saatlerine kadar herhangi bir sıkıntı yoktu.

Sabah saatlerinde NST kayıtlarında bebeğin kalp atışının bozulduğunu eşimle beraber anladık. Hemşireye bu durumu söylediğimizde anne kalp atışıyla frekansların çakıştığını söyledi. Doktorun ihmali olduğu apaçık belli. Bebeğimin cinsiyeti erkekti, ismini Uraz koyacaktık. Eşimin durumu şu an iyi. Sezaryenden çıktı şu an dikişleri olması sebebiyle hastanede yatıyor. Acı ve kötü bir durum.” şeklinde konuştu.

Başhekim konuştu

Öte yandan, olayla ilgili açıklama yapan Hastane Başhekimi E.U., “Annenin sağlığı yerinde ancak bebek maalesef hayatını kaybetti. Şu an başka bir bilgiye sahip değilim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu