Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

KISITLAMALAR O KENTTE GERİ GELDİ

K-oronav-irüs ri-sk haritasında va-ka sa-yısı y-üz binde 142,95’e yü-kselen Ka-yseri’de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu ta-rafından yeni te-dbirler a-l-ındı. Ta-ziye, m-evlit, c-enaze, ni-şan yemeği gibi vatandaşları bir araya getiren ni-telikteki e-tkinlikler 30 Nisan’a kadar s-ınırlandırıldı.


O ke-ntimizde k-ısıtlamalar g-eri g-eli

Sağlık Bakanlığı, 81 il için, 6-12 Mart’ta 100 bin kişide görülen k-oronavi-rüs va-ka sayılarını açıkladı. Kayseri’de 100 bin nüfusta görülen ko-ronav-irüs va–ka sayısı 97,72’den 142,95’e yükseldi.


SINIRLANDIRMA 30 NİSAN’A KADAR SÜRECEK

Vaka sayısı oranının hızla artması nedeniyle İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca yeni kararlar alındı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz genelinde tüm berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, nikah salonu, düğün salonu, kütüphane, kafe, oyun salonu gibi yüksek risk teşkil edecek yerlerin girişlerinde Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrollerinin yapılmasının zorunlu hale getirilmesine;


HES kodu riskli olanların kabul edilmeksizin kolluk kuvvetlerine bildirilmesine; taziye, mevlit, ce-naze ve nişan yemeği gibi bireyleri bir araya getiren ve sosyal mesafe kuralının ihlaline sebebiyet verebilecek nitelikteki etkinlikler ile tüm temel atma ve açılış törenlerinin 30 Nisan 2021 tarihine kadar sınırlandırılmasına karar verildi.”

ADLİ İŞLEM BAŞLATILACAK

Kurul, aykırılığın durumuna göre konusu su-ç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması yönünde de karar aldı.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu