GENEL

KISITLAMALAR GERİ GELİYOR

Tüm Türkiye’de ko-ronav-rüs kıs-ıtlamaları geri döndü!


Yeni tip kor-onav-irüs sa-lgınına ilişkin alınan önlemler kapsamında tüm illerde 65 yaş üstü kişilere kısmi sokağa çıkma yasağı getirildi. Ayrıca yine tüm illerde açık alanlarda si-g-ara içmek ya-saklandı.


İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile, tüm İllerde 65 yaş üstü kişilerin saat 10:00 16:00 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklandı. Ayrıca tüm illerde açık alanlarda si-gara içmek yasaklandı.

Genelgede şu ifadeler yer aldı: “12.11.2020 tarihinden itibaren tüm illerimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/ bulunabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar) ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme yasağı getirilmesi gerekmektedir.


Valilerimizce, k-oronav-irüs salgınının illerindeki seyrin anlık olarak takip edilerek hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, en-tübe, ve-fat sayıları ile 65 yaş üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10:00 – 16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilmesi yönünde karar alınması gerekmektedir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı