HABER

GERİYE SADECE

A/cı ha/ber….Ordu’nun Ünye ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 27 yaşındaki Yeliz Türk, bir süre önce İsmail Köstek (29) ile ni/şanlandı.


Ankara’da y7aşayan genç kı/z düğün hazırlıklarını yaparken c/orona vi/rüsüne yakalandı. Durumu ağırlaşan Türk, hastanede te/davi altına alındı. Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 22 gün boyunca te/davi gören Türk, k/ına gecesinin yapılacağı tarih olan 8 Temmuz’da sabah saat 05.00 sıralarında hayatını kaybetti.


Genç k/ız, düğününden bir gün önce ise toprağa verildi. Ünye ilçesine bağlı Dereköy Mahallesi’nde cuma namazı sonrası Yeliz Türk için Dereköy Merkez Camii’nde ce/naze töreni düzenlendi. Türk, kıl/ınan ce/naze namazının ardından gö/zyaşları arasında aile ka/bristanlığına de/fnedildi.

Yeliz Türk’ün babası Yusuf Türk, “Sabah saat 05.00 sıralarında ve/fat etti. 22 gün boyunca te/davi gördü. Herkes maskesini taksın diyorum. Herkes kendine dikkat etsin. Aslında bugün bizim mutlu günümüz olacaktı ama ce/nazemiz oldu” dedi. İsmail Köstek’in ağabeyi Abdulkadir Köstek ise, “8 Temmuz tarihinde Ankara’da kı/na gecemiz vardı. İki gün sonra da Kumru ilçesinde düğünümüz olacaktı. Çok üzgünüz.

7


Kı/na gecesi olacağı gün ve/fat etti. Gelinlik giyeceği yere beyaz ke/fene sa/rıldı” şeklinde konuştu. “Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, acımız çok büyük. Anlatılacak gibi değil, hiç aklımızdan geçmezdi” diyen Kö/stek, “Demek ki ka/derimiz böyleymiş. İnsanlar ma/skesini taksın, a7şısını yaptırsın ve me/safeyi korusunlar. Bu çok kötü bir olay. Genç ya7şlı dinlemeden hayattan alıyor” i/fadelerini kullandı. Genç çiftten geriye ise birlikte çe/ktirdikleri ve sosyal medya he/saplarından pa/ylaştıkları fo/toğraf kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu