Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GENEL

ENGİN NURŞANİ

Son dakika… Engin Nurşani hayatını kaybetti. NURŞANİ GIRTLAK kan-seri nedeniyle müziğe ara vermişti .


Hastanede bir süredir tedavi altında olan müzisyen Engin Nurşani hayatını kaybetti. Halk ozanı Aşık Ali Nurşani’nin oğlu müzisyen Engin Nurşani, geçen yıl gırtlak ka-nserine yakalanıp müzik ka-riyerine ara vermek zorunda kalmıştı. Üsküdar’da bulunan özel bir hastanede t-edavi altına a-lınan Nurşani, 11 gün önce akciğer e-nfeksiyonu nedeniyle y-oğun bakıma alınmıştı.


Bugün hastaneden yapılan açıklamada, “1 buçuk yıl önce ya-kalandığı na-zofarenks (gırtlak) ka-nseriyle mücadele eden Engin Nurşani’nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef bugün saat 07.00’de h-ayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabır diliyoruz” denildi.

ENGİN NURŞANİ KİMDİR ?

Engin Nurşani, asıl ismi Engin Ayhan olup 1984 yılında Almanya’nın Krefeld şehrinde doğmuştur. Aşık Ali Nurşani ve Angelika Nurşani çiftinin iki çocuğundan küçüğü olan Engin Nurşani, Özgün Türk Halk Müziği sanatçısıdır, halk arasındaki deyimiyle bir ozandır. Evlidir ve Ozan Ali adında bir erkek çocuk sahibidir.


Küçük yaşlardan itibaren babasından müzik eğitimi almış beraber konserlerine katılmıştır. 2003 yılında çıkardığı ilk Albümü ‘Adına bir çizik çektim’ ile profesyonel müzik hayatına adım atmıştır. Bu albümü çıkarmadan önce babası Ali Nurşani karşı çıkmış bunun üzerine Engin Nurşani gizlice İstanbul’a giderek müzik stüdyosunda deneme yapmış, sesini beğenilmesi ile ilk albüm çalışmalarına başlanmıştır.

Ali Nurşani bu olaydan sonra engel olmamış hatta destek olmuştur, başlarda karşı çıkma sebebi ise uzun yıllarını verdiği müzik dünyasında gördüğü vefasızlığın Engin Nurşani’nin de başına gelmesini istemeyişidir daha sonra Engin Nurşani’nin albümlerinde şiir okumuştur. (Oğul, Bülbül)Şimdiye kadar toplam dört albüm çıkarmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu