Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

EBA İÇİN TABLET DAĞITILACAK

İlk etapta 500 bin öğrenciye tablet dağıtılacak


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 ile mücadele kapsamında ve yüz yüze eğitim konularının da masaya yatırıldığı kabine toplantısı sonrası gündeme damga vuracak açıklamalar yaptı. İlk olarak 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar dağıtılacak. Tablet almanın koşulları neler sorusu gündeme geldi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri kullandı : “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz” dedi.

Tablete ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri aktardı : ” Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone’la yürütmeyle hızla mesafe alacağız.” ifadelerini ekledi.


Sözlerden anlaşılacağı üzere yüzbinlerce tabletin dağıtım aşaması, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağladı. Tespit ve dağıtım sürecini MEB üstlenecek. Şartlar ve koşullar MEB tarafından yönetilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu