Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

Bunları Yemeden Önce Yıkamayın‼

Uzmanlardan Önemli bir u/yarı var: Bu Yiyecekleri Asla Yı/kamamak gerekiyor. Sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınıza mu/tlaka iletin Dünyayı Kasıp Kavuran Sa/lgın Sonrası Ne yazık ki insanlarda hijyen takıntısı baş göstermeye başladı.Hal böyle olunca yerli yersiz her yeri temizlemeye başlar olundu. Öyle ki bazı yiyecekleri yıllarca yıkamadan tükettiğimiz halde yıkayarak tüketir olduk.


Oysa Uzmanların yapmış olduğu uyarılar bunun son derece yanlış olduğu yönünde. Şimdi sizlere vereceğimiz listedeki yiyecekleri yıkamadan tüketmeniz gerekiyor.Eğer bugüne kadar bu yanlışı yapanlardansanız sizin gibi bu yanlışa başkalarının düşmemesi adına lü/tfen i/çeriği pa/ylaşmayı ihmal etmeyin. Dostlarınızın bu hatadan dönmesi için onlara yardımcı olmuş olacaksınız.


Sözü fazla uzatmadan içeriğimizin konusuna gelelim: Mynet’in derlemesine göre yıkanmaması gereken yiyecekler şu şekilde:

1. Yumurta : Çoğu kişi yumurtayı pişirmeden önce yıkamanın daha sağlıklı olduğu düşünür ama bilmedikleri bir şey var: Bakteriler tarafından kontaminasyona ( yabancı madde etkisiyle kirlenme veya saflığını kaybetme) uğramamaları için yumurtalara çözel bir madde konulur. Yıkadığınızda ise bu koruma ortadan kalkar.


2. Tavuk :Tavuk, en kolay besin zehirlenmesine neden olan bir gıda. Tüketirden oldukça dikkatli olmakta fayda var. Tavukta yer alan bakteriler sağlığımızı te/hdit edebilir nitelikte. Tifo, paratifo ve gıda ze/hirlenmesine neden olan salmonella bakterisi, tavuğun yıkanmasıyla elinize yayılır. Bu süreçte tavuğu kesinlikle yıkamayın ve ürünü en kısa sürede pişirin. Tavuğu uzun bir süre beletmek de oldukça t/ehlikeli…

3. Kırmızı et :Tavuk gibi kırmızı ette de aynı durum söz konusu…

4. Makarna : Makarnayı yıkadığınız taktirde içinde nişastayı akıtmış oluyorsunuz ve bu da makarna sosunun az emilmesine neden oluyor. Yıkamak isterseniz de pişirdikten sonra bunu gerçekleştirin.


5. Mantar : Suyu çok fazla emdiği için mantarı yıkamak da sakıncalı. Yıkadığınız zaman elastikiyetini kaybederler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu