HABER

BU KOKUYU ALAN UZAKLAŞSIN

Flaş koronavirüs uyarısı: Bu kokuyu alan korksun .Koronavirüste çarpıcı bir son dakika haberi daha geldi. Tedavisine yönelik her geçen gün yeni bilgilerin keşfedildiği salgın hastalığa dair bulaş yöntemi konusunda da keşifler yapılmaya devam ediliyor. .


Koronavirüste çarpıcı bir son dakika haberi daha geldi. Tedavisine yönelik her geçen gün yeni bilgilerin keşfedildiği salgın hastalığa dair bulaş yöntemi konusunda da keşifler yapılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu önerileri ışığında gidilen sokak, cadde ve meydanlarda sigara içme yasağı uygulamasının nedeni de ortaya çıkmış oldu. Kısıtlama ve koronavirüs ilişkisine dair konuşan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. “Sadece sigara içen değil kokusuna duyan korkmalı” dedi.


SİGARA YASAĞI UYGULANMAYA BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan son genelgede yer alan koronavirüs tedbirleri kapsamında sigara içme yasağı resmen uygulanmaya başladı. Kolluk birimleri kısılamaya uymayanlar hakkında işlem yaparken konuya hakim olmayanlar neler olup bittiğine anlam veremedi. Kısıtlama kısa süre içerisinde tüm Türkiye’ye duyuruldu.

SİGARANIN KOKUSUNU DUYAN KORKSUN!

Koronavirüsün yayılmasında sigara dumanının etkisinin önemine dikkat çeken Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Öğretim Görevlisi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz son değerlendirmelerin koronavirüs bulaşı konusunda çok çarpıcı bilgiler içerdiğini aktardı. Kayıpmaz “Sigara kokusunu alıyorsanız uzaklaşın” dedi ve kritik son dakika açıklamalarına şöyle devam etti;


“BU ÇOK YERİNDE BİR KARARDIR!”

“İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği sigara genelgesi çok yerinde bir karardır. Öksürük ve hapşırık anlarında virüs parçacıklarının uzak noktaya ulaştığını biliyoruz. Sigara dumanının da aynı etkiyi gösterme ihtimali yüksek. Sigara içen kişinin içtiği sigaranın kokusunu alıyorsanız, aradaki mesafeyi daha fazla açmak durumundasınız.

“VİRÜSÜ TAŞIYANLAR DIŞARIDA DOLAŞIP SİGARA İÇİYOR!”

Virüs taşıyan ancak semptom göstermeyen hastalar da bu şekilde kalabalıklarda dolaşıyor, sigara içiyor” dedi.

KORONAVİRÜSTE RİSK BÜYÜYOR

Türkiye koronavirüsle mücadelede aldığı önlemlerle her şeye rağmen hasta sayısını kontrol altında tutmaya devam ederken birçok ilde yükselişin de önüne geçilemiyor. Günlük olarak koronavirüs hasta ve vefat sayılarını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün de yaptığı son dakika açıklamasında yeni rakamları ilan etti. İşte bu kapsamda vatandaşların merakla beklediği 12 Kasım koronavirüs tablosu;


  • YAPILAN TEST SAYISI: 148.482
  • VİRÜS TESPİT EDİLEN HASTA SAYISI: 2.841
  • KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI: 88
  • HASTALIĞI YENEREK İYİLEŞENLERİN SAYISI: 2.181

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı