HABER

BÖLGE ÇOK HAREKETLİ

Bağdat’ta i-ntihar s-aldırısı: 13 kişi h-ayatını k-aybetti, ç-ok sayıda y-aralı v-ar


Irak’ın başkenti Bağdat’ta bir pazar yerinde art arda iki pa*tlama meydana geldi. Pa-tlamada ilk belirlemelere göre 13 kişi ha-yatını ka-ybetti, çok sa-yıda ya-ralının olduğu öğrenildi. Öte ya-ndan p-atlama anına il-şkin ilk görüntüler de ortaya çıktı.


Irak hükümetine bağlı Bağdat O-perasyonlar Ko-mutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, s-aldırı e-ylemi Tayaran Meydanı’nda meydana geldi. Yetkililer ya-ralıların çoğunun d-urumunun a-ğır o-lduğunu ve bölgede m-addi ha-sar meydana geldiğini bildirdi. E-ylemi henüz herhangi bir grup üstlenmedi.

“M-ALESEF SAYI ARTIYOR”Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız olayla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Şu an itibarıyla hayatını kaybedenlerin kim-likleri belli değil. -Ö-lü sayısıyla ilgili olarak 10-12 ra-kamları telaffuz edilmeye başlandı. Maalesef sa-yı artıyor. Birbirini takip eden iki p-atlama meydana geldi. Her ikisi de i-ntihar s-aldırısı mı belli değil ama iki tane ayrı p-atlama var. Hatta müdahale edilirken ayrı bir pa-tlama oluyor. Bütün bunlar aslında D-EAŞ, El-Kaide tarzı s-aldırılara benziyor.Bu sa-ldırının Irak’ta istikrar olmasını istemeyen birtakım çevrelerce yapıldığına inanıyoruz. Ülkenin belli yerlerinde D-AŞ’a karşı o-perasyonlar devam ediyor. S-aldırının niteliğine de ba-ktığımızda, bir takım karanlık güçlerin bu sa-ldırının arkasında olduğu görünüyor


“PA-TLAMA ANI K-AMERADA

Pazar yerini ka-na bulayan sa-ldırıya a-t ilk görüntüler geldi. Gö-rüntülerde pa-tlama anı ya-şanan pa-nikle birlikte insanların k-açışması yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu