Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GENEL

BİR TEMMUZDA KALKIYOR

Almanya, yeni tip ko/ronavi/rüsten (Ko/vid-19) dolayı “r/iskli” ilan ettiği ve haftalık 100 bin ki/şide görülen va/ka sayısının 200’ün altında olan bö/lgelere 1 Temmuz’dan i/tibaren genel se/yahat u/yarısını kaldıracak. Bu ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor.


YAKLAŞIK 1 YIL SONRA KALDIRILACAK

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, birçok yerde va/ka sayılarının dü/ştüğüne ve a/şı olan insanların sayısının a/rttığına işaret ederek, aylarca süren ka/rantina uygulamalarından sonra daha fazla no/rmalleşmenin beklenebileceğini belirtti.


Maas, bunun seyahatler için de geçerli olduğunu aktararak, yaklaşık bir yıl sonra, haftalık 100 bin kişide görülen yeni va/ka sayısının 200’ün altında olan bölgeler için 1 Temmuz’dan itibaren genel seyahat uyarısının kaldırılacağını i/fade etti.

MEVCUT UYGULAMADA SINIR 50

Avrupa’da a/şılananlara, iyileşenlere ve test uygulananlara ortak kurallar getirileceği için bu adımı atabildiklerini kaydeden Maas, seyahatlerde tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini belirtti.


Maas, Ko/vid-19’un mutasyona uğradığına işaret ederek, bu nedenle “yüksek riskli bölgeler” ve “vi/rüs va/ryasyon bölgeleri” için seyahat uyarısında bulunmaya devam edeceklerini kaydetti. Almanya’daki mevcut uygulamada, haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısı 50’nin üzerinde olan bölgelere seyahat uyarısı yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu