Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

BAYRAMDA DOKUZ GÜN

K-orkulan O-ldu Ta-m Ka-panma G–eliyor


Ka-bine toplantısında alınan k-rarlarla birlikte kor-onavir-üsle m-cadelede yeni d-öneme girilirken, uzmanlara göre iki haftalık ‘kısmi kap-anma’ sonunda va-kaların yüzde 50 dü-şmesi bekleniyor. Aksi halde yeni kı-sıtlama ka-rarları gelecek ve bayra-mda da tam ka-panma uy-gulanacak.


YÜZDE 50 DÜ-ŞMESİ BEKLENİYOR ! DÜ-ŞMESSE TAM KAPANMA

Alınan yeni kararların sonucu henüz tabloya yansımadı fakat iki hafta sonunda v-akaların yüzde 50 oranında düşmesi bekleniyor. Sa-ğlık B-akanlığınca açıklanan son verilere göre ülkemizde son 24 saatte 61 bin 400 kişinin testi pozitif çıktı, 297 kişi yaşamını yi-tirdi, h-asta s-yısı 2 bin 845 oldu. Uzmanlara göre en kritik haftaya girdiğimiz şu günlerde, v-akalar önce p-ik yapacak, sonra da dü-şüşe geçecek ve bu önümüzdeki haftanın sonunda da yüzde 50 oranın g-erilemiş olacak. Aksi halde ise ba-yramı da kapsayacak yeni önlemler gelecek. Bunlardan biri de bayramda uygulanacak tam kapanma

BAYRAMDA 10 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Yapılan açıklamalara göre ‘kısmi kapanma’ dönemini kapasayan iki haftalık süreçte va-kalar ve ca-n ka-yıpları istenilen seviyeye dü-şmezse yeni y-asaklar gelecek. Bilim Krulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan konuyla iligli yaptığı açıklamada, AVM, b-erber, k-uaför g-ibi ye-rlerin ka-patılacağını aktarmıştı. Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre ise ba-yramda 10 günlük sokağa çıkma yasağı kararı ge-lebilir. Buna göre, 7 Mayıs Cuma akşamından başlayan sı-nırlama, 17 Mayıs sabah 05.00’e kadar sür-ecek.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu