Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HABER

BABAN HASTA DEDİLER

Evden kaçan kızlarını ve evlendiği genci işkence ederek öldürdüler!


Türkiye töre cinayetlerine kurban vermeye devam ediyor. Kırşehir’de evden kaçan kızlarını ve evlendiği genci işkence ederek öldüren aynı aileden 8 kişiye dava açıldı.


Anne Kadriye İnce’nin cesetlerin açıkta bırakılmasına hayıflanması şoke etti: Keşke suya atsaydınız! İşte detaylar…
Yıllar geçse de Türkiye hâlâ töre cinayetlerine kurban vermeye devam ediyor. Kırşehir’de evden kaçan kızlarını ve evlendiği genci işkence ederek öldüren aynı aileden 8 kişiye dava açıldı. Zanlıların ‘töre yüzünden tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberi…

2020’de işlenen korkunç cinayetin detayları iddianamede ortaya çıktı. Vildan, Diyarbakır’dan Kırşehir’e göç eden bir ailenin 8 çocuğundan biriydi. Doğduğunda amcasının ‘Paşa’ lakaplı oğlu Resul İnce ile ‘beşik kertmesi’ yapıldı. Daha 18 yaşındayken de dini nikâhla birlikte yaşamaya zorlandı. Aynı yaştaydılar. Kısa süre sonra aralarında anlaşmazlıklar çıktı. Sık sık kavga etmeye başladılar. Vildan mutsuzdu. Bir süre sonra Kaman’da yaşayan Osman Çelik ile tanıştı. Aralarında duygusal ilişki başladı. Sonra evden kaçtı. Önce Ankara’da kadın sığınma evine yerleşti. Ardından da Osman Çelik ile Eskişehir’de bir ev tutarak orada yaşamaya başladılar.


“BABAN ÇOK HASTA” DİYEREK KANDIRDILAR

Ailesini de merak ediyordu. Ara sıra küçük kardeşi Berfin’i arayıp bilgi alıyordu. Bir sefer annesiyle de konuştu. Annesi Kadriye İnce ve ablası Hatice “Baban çok hasta, seni affedecek” diyerek onu yanlarına gelmeye ikna ettiler. Aslında babası hasta değildi. Vildan’ı ölüm tuzağına çekiyorlardı. Osman ve Vildan, Kaman’a geldiler. Ailenin yaşadığı köye gittiler. Eve girer girmez baba Veysi İnce’nin elini öpmek istediler. Baba ikisini de reddetti. Bu sırada içeriye Ramazan ve Resul (Paşa) İnce girdi. Ellerinde kalın sopalar vardı. Osman’a vurmaya başladılar.
Bir taraftan da küfürler eden Paşa, Osman’ı bıçakladı. Baba ise Vildan’ı dövüyordu. Osman’ın bedeninden kanlar akıyordu. Kollarından tutarak banyoya götürdüler. Ellerini iple, ağzını da Vildan’ın şalıyla bağladılar. Çırılçıplak soydular. Müstehcen görüntülerini çektiler. Daha sonra bir leğen içinde salona getirdiler. Saat 14.00 sıralarıydı. Osman hâlâ canlıydı. Paşa, küfretmeye devam etti. Bu şekilde akşam olmasını beklediler.

‘VİLDAN, OSMAN’I VUR’

Karanlık kavuşunca, Osman ve Vildan’ı ormana götürdüler. Vildan’ın eline bir tabanca verip “Osman’ı vur” dediler. Vildan “Kolum ağrıyor” diyerek Osman’a ateş etmeyi kabul etmedi. Bunun üzerine Paşa tabancayı aldı ve önce Vildan’a üç el ateş etti. Ardından da Osman’ı 6 kurşunla vurup öldürdü. Cesetleri orada bırakıp köye döndüler. Baba Veysi İnce, anne Kadriye İnce’ye “Onları öldürdük” dedi ve olanları anlattı. Anne Kadriye İnce csetlerin açıkta bırakılmasına hayıflanıyordu: “Keşke cesetleri suya atsaydınız” diye cevap verdi.

Savcılık Vildan’ın annesi, babası, ağabeyi, ablası, amcasının oğlu ve imam nikâhlı eski kocasının da aralarında olduğu 8 kişiye dava açtı. ‘Töre sai*kiyle tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılmalarını istedi. Dava güvenlik sebebiyle Kırşehir’den Uşak’a nakledildi. Davanın görülmesine orada devam ediliyor.


DEFALARCA KuRŞUNLANDILAR

Soruşturmanın başlamasının ardından olay kısa sürede çözüldü. Aile üyelerinden biri şahit olduklarını bütün detaylarıyla anlattı. İddianameye göre cinayet 8 kişilik ‘aile meclisi’ kararıyla işlendi. Vildan, çocuk yaşta dini nikâhla birlikte yaşamaya zorlandığı Resul İnce’den kaçmış ve resmi nikâhla Osman ile evlenmişti. Aile için bu “namus lekesi” ve “töreye aykırı” bir durumdu. Cinayet için iş bölümü yapıldı. Anne Kadriye ve abla Hatice’nin görevi Vildan’ı “Baban seni affedecek” yalanıyla köye dönmeye ikna etmekti. Nitekim Vildan ve Osman ikna edip köye dönünce baba evinde tuzağa düşürüldüler. Ağır darp ve Işkence sonrası ormanın kuytu bir köşesinde defalarca kurşunlanarak katledildiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu