Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GENEL

5 YAŞINDAKİ KIZA Cİ-NSEL İS-TİSMAR OLAYINDA FLAŞ GELİŞME

Küçükçekmece’deki 5 yaşındaki kıza ci-n-s-el sa-l-d-ı-rıyla ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, s-a-l-dırının failinin yakalandığını bildirdi.


Öte yandan gelen son dakika bilgisine göre; o-layla ilgili yakalanan 18 yaşındaki Pakistan uyruklu M.V.’nin sorgusunun sürdüğü bildirildi. M.V.’nin 1.5 yıl önce Türkiye’ye kaçak yollardan girdiği öğrenildi. M.V.’nin seyyar olarak çanta satışı yaptığı kaydedildi.

Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, görüntülerden eşkalini tespit ettikleri 6’si yabancı uyruklu 8 şüpheliyi daha gözaltına aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “( Küçükçekmece’de çocuğa c-i-n-sel i-s-t-ismar) İlgili failin yakalandığı bilgisi bende var. Bu tip meselelere yönelik hem tavrımız hem mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir.” dedi.


Soylu, bir otelde düzenlenen, Öz Orman-İş Sendikası Genel Kurulunun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, Küçükçekmece’de çocuğa c-i-n-sel i-s-t-ismara ilişkin sorusu üzerine Soylu, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde c-i-n-sel is-t-is-mara uğrayan 5 yaşındaki çocukla ilgili hem İstanbul Valiliği hem İstanbul Emniyet Müdürlüğünün faili yakalama konusunda çalışma yaptıklarını belirtti.

Bakan Soylu, “Zannediyorum bu saatler içerisinde açıklayacaklardır. İlgili fail yakalandı. Çünkü yaklaşık bu o-lay olduktan hemen sonra başladılar. İstanbul Valiliğimiz bir açıklama yapacaklar. Buraya girerken açıklama yapılacağı bilgisini aldım. Çocuğumuzun sağlık durumumun da iyi olduğunu biliyoruz.” diye konuştu.

“CİDDİ BİR BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR”

Çocuğun babasıyla telefonda görüştüğünü ve geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ifade eden Soylu, “İlgili failin yakalandığı bilgisi bende var. Bu tip meselelere yönelik hem tavrımız hem mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Soylu, o-layın medeniyete ve toplumsal ahlaka uygun olmadığını, ancak toplumun kınadığı böyle durumlarla karşı karşıya kalınabildiğini, bunlarla ilgili de gerekenin yapıldığını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan sa-l-d-ırıyla ilgili bir soru üzerine Soylu, o-layın tüm Türkiye’nin gözü önünde cereyan ettiğini hatırlattı.


C-i-ns-el is-t-i-smar vakasında olduğu gibi bu vakada da ciddi bilgi kirliliğiyle karşı karşıya kalındığını kaydeden Soylu, sa-l-d-ırıya ilişkin gerekli açıklamanın yapıldığını, bunun üzerine bir yalan rüzgarı olduğunu sözlerine ekledi.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğuna c-i-n-sel is-t-i-smarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince, 22 Nisan’da Kanarya Mahallesi’nde 5 yaşındaki kız çocuğunun c-i-n-sel i-s-tismara uğraması üzerine başlatılan çalışma kapsamında şüphelinin kimliği tespit edildi. Polis, sabah saatlerinde yabancı uyruklu şüpheli M.V’yi düzenlediği operasyonla gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüpheli sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.


GÖZALTI SAYISI 9’A YÜKSELDİ

Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, görüntülerden eşkalini tespit ettikleri 6’si yabancı uyruklu 8 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. Öte yandan c-i-n-sel i-s-t-ismara uğrayan çocuğa, ailesi ve pedagog eşliğinde şüpheli M.V’nin teşhis ettirildiği öğrenildi.

O-layın faili olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M.V’nin o-lay günü giydiği kıyafetlerinden ve tırnak arasından alınan doku örneği ile çocuktan alınan doku örneğinin karşılaştırılması için Adli Tıp Kurumuna gönderildiği belirtildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Bu ol-ayın kısa zamanda aydınlatılması ve failin adalete teslim edilmesi için Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerimizden sadece bu o-lay için özel ekipler oluşturulmuş ve titizlikle devam eden yoğun çalışmalar sonucu fail yakalanmıştır. O-layın adli soruşturması devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu