GENEL

Son Dakika. Türkiye’yi Kahreden Olayla İlgili Flaş Gelişme !!!

Türkiye’nin yüreklerini sızlatan olayda bildiğiniz gibi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın eşi Nurcan Karakaya ve onun 11 aylık bebeğini ha-ince şe-hit eden kişinin olabileceği iddiasıyla PK-K’lı ter-örist teslim oldu. Kendisinin 2 yıl önceki AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert’in ha-yatını ka-ybettiği saldırıylada alakası olduğunu iddia eden te-rörist gözaltına alındı.Haberin detayları için lütfen okumaya devam ediniz…!

Diyarbakır’da iki yıl önce AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert’in ha-yatını kaybe-ttiği sald-ırıyı gerçekleştiren PKK’lı ter-ör-istlerden biri güvenlik güçlerine tes-lim oldu, örgütün dağ kadrosundan kaçarak şehir merkezine gelen bir ter-örist de yakalandı. Alınan bilgiye göre, t-erör ör-gütü P-KK’nın dağ kadrosundan kaçtığını ve pişman olduğunu belirten bir ter-örist, kent merkezindeki polis uygulama noktasına gelerek, güvenlik güçlerine teslim oldu. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan operasyonda ise örgütün dağ kadrosundan kaçarak şehir merkezine gelen bir te-r-örist yakalandı.

Güvenlik güçlerince, teslim olan ter-ö-ristin Diyarbakır’da 10 Ekim 2016 tarihinde AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert’in ya-şamını yit-ir-diği sa-ldırıyı gerç-ekleştiren PKK’lı te-röristlerden biri olduğu tespit edildi. Operasyonda e-l b-om-baları ve sil-a-hlar geçirildi Tes-lim olan te-röristin ifadesi doğrultusunda, kırsal alanda bulunan ve örg-üt-ün sığınak, mühimmat ve erzak deposu olarak kullandığı 9 farklı yere operasyon düzenlendi.

Operasyonda, 4 el bombası, 2 kalaşnikof ve çok sayıda şarjörler, kırsal alanda faaliyet yürüten örgüt mensupları ile Kandil arasındaki iletişimi sağlayan telsiz, el ya-pımı p-atl-ayıcı yapımında kullanılan çok sayıda piknik tüpü, kablo ve pil ile çok sayıda örgütsel doküman, fotoğraf ve yüklü miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Te-rör-istler, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemece tutuklandı.

Terö-rist, örg-ütteki çözülmeyi anlattı Terö-ristlerin emniyetteki ifadelerinde, güvenlik güçlerinin SİHA/İHA destekli kararlı operasyonları sonucunda örgütün hızla çözüldüğünü belirttikleri öğrenildi. Örg-üt yöneticilerinin örgüt mensuplarına baskı yaptığını belirten teröristler, “Yöneticilerin, örgü-tten kaçan veya kaçmaya çalışanlara işk-ence yaparak, in-faz ettiğini, kendilerinin de bi-rkaç defa kaçm-aya çalıştığını ancak yakalanarak işk-ence gördüklerini, örg-ütün, dağın anlatıldığı gibi olmadığını, kendilerinin ve arkadaşlarının aç bırakılarak zorla tutulduklarını” aktardı.

Hakkari’deki ka-lleş sal-dırıda eşi ve bebeği ş-eh-it olan Astsubay Çavuş Serkan Karakaya konuştu. Karakaya, “Vatana iki canımızı verdik, feda olsun. Kanını yerde bırakmayacağız. Biz evlat katili değiliz” dedi. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu eşini ve 11 aylık oğlunu kaybeden Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, “İki canımız vardı, ikisini de vatan için feda ettik.

Allah milletimize, devletimize, askerimize, polisimize zeval vermesin.” dedi. Eşinin ailesinin Şarkışla ilçesi İstiklal Mahallesi’ndeki evinde taziyeleri kabul eden Karakaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin kendisini ziyarete geldiğini, iki saat yanında kaldıklarını, üst bölgesinden ayrıldıktan 15 dakika sonra patlamanın meydana geldiğini anlattı.

“Biz bebek k-a-tili değiliz” “Vatan sağolsun” diyen Karakaya, şunları söyledi: “Diyecek fazla bir şeyimiz yok. İki canımız vardı, ikisini de vatan için feda ettik. Allah milletimize, devletimize, askerimize, polisimize zeval vermesin. Biz bebek katili değiliz ama çocuğumun ve eşimin kanını yerde bırakmayacağız.” Karakaya, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda hassasiyet göstereceğine inandığını dile getirerek, “Milli Savunma Bakanımızın da öyle. Gereken şeyleri yapacağız. Devletimiz çok büyük. Allah devletimize zeval vermesin. Eşim de bu devletin,bayrağımızın altında şehit olduysa ne güzel, ne mutlu bana. En yüksek mertebede şu anda. Çocuğum daha bebekti ama yapacak bir şey yok, doyamadım. Vatana feda olsun.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir